III Biesiada Kresowa w Starych Bogaczowicach

W dniu 23 września 2017 roku nasze Stowarzyszenie, wsparte przez dobrych ludzi, zorganizowało III już Biesiadę Kresową. Impreza zgromadziła około 200 osób z naszej gminy jak również z naszego regionu. Serwowaliśmy wszystkim gościom bardzo smaczny poczęstunek od godziny 16.00 aż do 20.00. Kuchnia wydawała pierogi, bigos, barszcz, studzininę, bałabaz, chleb ze smalcem i wspaniałe słodkości. Nikt nie wyszedł głodny. W akompaniamencie zespołu ludowego Echo z Bolkowa, Kowarskich Wrzosów i Duo z Jawora oraz wspaniałego zespołu dziecięcego Bogaczowiczanie wspaniale się bawiliśmy. Tradycyjnie już w trakcie biesiady można było posłuchać wzruszających wspomnień światdów historii kresowej. Naszą biesiadę zaszczycili goście honorowi z Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Wrocławia, Przewodnicząca Rady Gminy Stare Bogaczowice, Sołtys wsi Stare Bogaczowice, kombatanci i sybiracy oraz Szanowny Pan Cezary Kuriata. Impreza nie udała by się gdyby nie sponsorzy tj.:

  • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INWEST-PARK
  • Zakłady Koksownicze VICTORIA
  • Hurtownia JAMA
  • RSP Przyszłość
  • Salon kosmetyczny HEBE
  • Domowe Ciasta u Justyny

Biesiada nasza stałą się rozpoznawalną marką w regionie i cieszy się sympatią ludzi, którym Kresy leżą na sercu. Już rozpoczynamy przygotowania do kolejnej Biesiady 🙂